مایکروسافت هنوز موفق به رفع مشکل منوی استارت ویندوز 10 نشده است

07 / 08 / 1398
:
مشکلات منوی استارت ویندوز 10 از آغاز ماه اکتبر همراه کاربران بوده است. مایکروسافت سوم اکتبر بروزرسانی تجمعی KB4524147 را برای رفع این مشکل را عرضه کرد که یک مشکل دیگر که آن هم عدم امکان گرفتن پرینت با برخی از سیستم‌ها بود به مشکلات کاربران اضافه شد. پس از بروزرسانی KB4524147، ردموندی‌ها چندین بروزرسانی دیگر را نیز منتشر کردند اما هیچ یک از آنها مشکل منوی استارت ویندوز 10 را رفع نکرده است. بر اساس گزارش کاربران، هنگام دسترسی به منوی استارت پیام خطا دریافت میکنند.

از آنجایی که منوی استارت از بخش های اصلی سیستم عامل ویندوز 10 محسوب میشود و کاربران این سیستم کاملا به آن نیاز دارند، این مشکل را نمیتوان یک باگ جزئی خطاب کرد. انتظار میرفت بروزرسانی شماره KB4522355 بالاخره این مشکل را حل کند. به گفته مایکروسافت این بروزرسانی برای حل مشکل منوی استارت، نوار جستجوی کورتانا، آیکون های Tray و عدم کارکرد صحیح مرورگر اج بعد از نصب بروزرسانی‌های ماهانه منتشر شده است. بعد از سه هفته از انتشار این بروزرسانی، مجددا گزارشات کاربران از مشکلات نسخه جدید نیز به گوش رسید.

بر خلاف تصور، مشکل منوی استارت نیز جز مشکلاتی بود که کاربران باز هم با آن درگیر بوده‌اند. به گزارش Hot Hardware تعداد زیادی از کاربران در مورد مشکل منوی استارت بعد از نصب بروزرسانی KB4522355 شکایت کرده‌اند. با اینکه تعداد کاربرانی که هنوز با این مسئله روبرو هستند دقیقا مشخص نیست اما واضح است که هنوز تعداد قابل ملاحظه‌ای از آنها با منوی استارت ویندوز 10 مشکل دارند