🌍محمدغفوررئیسیان🌍

فرارو- در نیمه اول سال ۹۸ بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ مورد شکایت علیه اپراتور‌های ایرانسل، همراه اول و رایتل در سامانه ۱۹۵ ثبت شده که هر کدام موضوعات مختلفی دارند. از این بین حدود چهار هزار و ۴۰۰ مورد شکایت

بهترین اپراتور تلفن‌همراه در نیمه نخست سال ۹۸

فرارو- در نیمه اول سال ۹۸ بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ مورد شکایت علیه اپراتور‌های ایرانسل، همراه اول و رایتل در سامانه ۱۹۵ ثبت شده که هر کدام موضوعات مختلفی دارند. از این بین حدود چهار هزار و ۴۰۰ مورد شکایت علیه ایرانسل ثبت شده، هشت هزار و ۴۰۰ مورد شکایت علیه همراه اول و حدود ۹۵۰ شکایت علیه رایتل به ثبت رسیده است. باید توجه داشته باشید که تعداد شکایت از اپراتور‌ها نمی‌تواند معیاری برای مقایسه عملکرد آن‌ها باشد. چراکه هر کدام تعداد مشترکان مخصوص خودشان را دارد. برای مثال تعداد مشترکان رایتل خیلی کمتر از ایرانسل و همراه اول است و همین مورد باعث می‌شود تعداد شکایت کمتری علیه این اپراتور به ثبت برسد. آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد در مجموع ۶۰ میلیون و ۸۰۰ هزار سیمکارت فعال همراه اول در کشور وجود دارد. این رقم برای ایرانسل حدود ۵۰ میلیون خط است و برای رایتل به حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار خط فعال می‌رسد. برای بررسی عملکرد اپراتورها، تعداد شکایت‌هایی که علیه آن‌ها ثبت شده را با تعداد مشترکان فعالشان نسبت‌بندی کردیم. هر کدام از آن‌ها در موضوعات مختلف نمراتی کسب کردند که از نسبت تعداد شکایات و تعداد کل مشترکان به دست آمده. با مقایسه این نمرات می‌توان فهمید که کدام اپراتور در نیمه اول سال ۹۸ فعالیت بهتری داشته است.


آنتن‌دهی کدام اپراتور وضعیت بهتری دارد؟
کیفیت آنتن‌دهی موبایل با حدود چهار هزار شکایت ثبت شده، مهمترین عاملی است که باعث می‌شود مشترکان اپراتور‌های موبایلی سراغ سامانه ۱۹۵ بروند تا از اپراتورشان شکایت کنند. چراکه حدود یک سوم کل شکایات ثبت شده به این حوزه اختصاص دارد. در این بین حدود هزار و ۶۰ شکایت علیه ایرانسل به ثبت رسیده، دو هزار و ۸۲۰ شکایت علیه همراه اول و ۹۰ شکایت علیه رایتل. تعداد نمره‌های منفی اپراتور‌ها در زمینه آنتن‌دهی نشان می‌دهد رایتل بهترین کیفیت را از نظر آنتن‌دهی دارد. چراکه در بررسی ما، رایتل ۱۵۳ نمره منفی کسب کرده، ایرانسل ۱۷۷ نمره منفی دارد و همراه اول ۳۸۶ نمره منفی کسب کرده است. به عبارتی می‌توان گفت: مشترکان اپراتور همراه اول بیشترین نارضایتی را از نظر آنتن‌دهی دارند. باید توجه داشته باشید که محل هر کدام از این شکایت‌ها متفاوت است و ممکن است در شهر‌های مختلف وضعیت آنتن‌دهی اپراتور‌ها فرق داشته باشد.

خدمات مالکیت و سیم‌کارت در کدام اپراتور بهتر است؟
گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات نشان می‌دهد شکایت‌های حوزه خدمات مالکیت و سیمکارت بعد از نبود آنتن‌دهی، دومین حوزه‌ای است که بیشترین شکایت‌ها را به خود اختصاص داده. در این زمینه می‌توان به مشکلاتی مثل تغییر مالکیت سیم‌کارت‌ها، صدور سیمکارت جدید یا واگذار کردن شماره‌های قدیمی و غیرفعال به مشترکان جدید اشاره کرد. البته موضوعات دیگر هم می‌توانند در حوزه خدمات مالکیت و سیم‌کارت قرار بگیرند. گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات نشان می‌دهد در نیمه اول سال ۹۸ حدود دو هزار و ۲۰۰ شکایت در این حوزه علیه اپراتور‌های موبایلی ثبت شده است. در این بین حدود ۹۰۰ شکایت علیه همراه اول، ۸۵۰ شکایت علیه ایرانسل و ۴۴۰ شکایت علیه رایتل به ثبت رسیده است. اگر تعداد مشترکان هر اپراتور را هم در بررسی‌مان در نظر بگیریم، می‌بینیم رایتل بیشترین نمره منفی را در این حوزه کسب کرده که تعداد آن به ۷۳۸ نمره منفی می‌رسد. همراه اول در این حوزه ۱۲۵ نمره منفی دارد و ایرانسل ۱۴۲ نمره منفی را به خود اختصاص داده است. به عبارتی می‌توان گفت: رایتل بدترین عملکرد را در حوزه خدمات مالکیت و سیم‌کارت داشته است. ایرانسل در رتبه بعدی قرار دارد و همراه اول در حوزه خدمات مالکیت و سیم‌کارت بهتر از رقبایش عمل کرده است.

ارسال پیامک در کدام اپراتور مشکلات کمتری دارد؟
شکایات ثبت شده در حوزه پیامک متنی در رتبه سوم تعداد شکایت‌های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ قرار دارد. گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات نشان می‌دهد در نیمه اول سال ۹۸ رقمی حدود دو هزار و ۱۷۰ شکایت در حوزه پیامک متنی علیه اپراتور‌های موبایل به ثبت رسیده. این شکایت‌ها می‌تواند شامل عدم ارسال یا دریافت پیامک باشد. از تعداد کل شکایت‌های ثبت شده در حوزه پیامک، حدود ۹۶۰ شکایت مربوط به ایرانسل، هزار و ۱۳۰ شکایت مربوط به همراه اول و ۸۰ شکایت مربوط به رایتل است. اگر تعداد مشترکان هر اپراتور را هم در محسباتمان در نظر بگیریم، می‌بینیم ایرانسل بیشترین نمره منفی را در این حوزه به خود اختصاص داده و با ۱۶۰ نمره منفی، بدترین عملکرد را در حوزه پیامک داشته است. در طرف مقابل رایتل با ۱۳۳ نمره منفی عملکرد بهتری نسبت به رقبایش دارد. همراه اول هم با ۱۵۵ رتبه منفی در رده میانی قرار گرفته است. باید توجه داشته باشید که در این حوزه تعداد نمرات منفی اپراتور‌ها بسیار نزدیک به هم است.

پشتیبانی کدام اپراتور بهتر است؟
احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که برای پیگیری مشکلتان با مرکز پشتیبانی اپراتور تماس بگیرید. حوزه پشتیبانی و ارائه خدمات، حدود هزار و ۸۰۰ شکایت برای اپراتور‌ها به بار آورده است. در این بین حدود هزار و ۵۰ شکایت علیه همراه اول، ۵۹۰ شکایت علیه ایرانسل و حدود ۱۸۰ شکایت علیه رایتل در سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات ثبت شده است. با در نظر گرفتن تعداد مشترکان هر اپراتور می‌توان نتیجه گرفت که رایتل بدترین عملکرد را در بین سه اپراتور موبایلی دارد. چراکه این اپراتور در بررسی ما ۲۹۳ نمره منفی کسب کرده است. همراه اول با ۱۴۴ نمره منفی در رده میانی و ایرانسل با ۹۸ نمره منفی نشان داده بهترین عملکرد را در ارائه خدمات پشتیبانی به مشترکانش داشته است.

مشکلات مالی و تعرفه‌ای در کدام اپراتور کمتر است؟
همراه اول چهار پنجم شکایت‌هایی که در حوزه مشکلات مالی و تعرفه ثبت شده را به خود اختصاص داده است. اگر خاطراتان باشد، اول سال همراه اول با اشتباه فنی در سیستم صدور قبض حسابی داد مشترکانش را درآورد. حالا این موضوع در گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات خودنمایی می‌کند. طوری که از مجموع هزار و ۳۵۰ شکایت ثبت شده در حوزه مشکلات مالی و تعرفه، حدود هزار و ۹۰ شکایت علیه همراه اول، ۲۳۰ شکایت علیه ایرانسل و ۳۰ شکایت علیه رایتل به ثبت رسیده است. با در نظر گرفتن نسبت تعداد مشترکان هر اپراتور، همراه اول با ۱۴۹ نمره منفی در رتبه اول بیشترین تعداد شکایت‌ها در نیمه اول سال ۹۸ قرار دارد. رایتل با ۵۲ نمره منفی در رده میانی و ایرانسل با ۳۹ نمره منفی، بهترین وضعیت را از نظر مشکلات مالی و تعرفه‌ای دارد.

ترابردپذیری در کدام اپراتور راحت‌تر است؟
امکان ترابرد کردن سیم‌کارت بین اپراتورها، دیگر موضوعی است که مشترکان را به شکایت علیه اپراتورشان ترغیب کرده است. در مجموع حدود ۶۴۰ شکایت در حوزه ترابردپذیری در سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات به ثبت رسیده که حدود ۲۹۰ مورد آن به ایرانسل، ۲۶۰ مورد آن به همراه اول و حدود ۹۰ مورد آن به رایتل اختصاص دارد. اگر تعداد مشترکان هر اپراتور را در بررسی‌هایمان لحاظ کنیم، می‌بینیم رایتل بدترین وضعیت را برای مشترکانش فراهم کرده. طوری که این اپراتور در این زمینه ۱۵۸ نمره منفی کسب کرده و اختلاف زیادی با رقبایش دارد. ایرانسل با ۴۸ نمره منفی در رده میانی قرار دارد و همراه اول با ۳۵ نمره منفی کمترین شکایت را دریافت کرده و نشان می‌دهد در این زمینه خدمات بهتری به مشترکانش ارائه کرده است.

پیامک‌های تبلیغاتی در کدام اپراتور کمتر است؟
شکایات مربوط به ارزش افزوده، از تابستان وارد سامانه ۱۹۵ شده است. این موضوع در کنار شکایات ثبت شده در حوزه سامانه ۸۰۰ می‌تواند نشان بدهد که پیامک‌های تبلیغاتی مشترکان کدام اپراتور را بیشتر از بقیه اذیت کرده. سامانه ۸۰۰ برای خلاصی مشترکان از شر پیامک‌ها تبلیغاتی و سامانه‌های ارزش افزوده راه‌اندازی شده است. بررسی گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات نشان می‌دهد در نیمه اول سال ۹۸ حدود ۲۰۰ شکایت در حوزه ارزش افزوده و ۳۵۰ شکایت در حوزه سامانه ۸۰۰ به ثبت رسیده و نشان می‌دهد در مجموع ۵۵۰ شکایت درباره پیامک‌های تبلیغاتی بوده است. در این بین حدود ۴۴۰ شکایت به همراه اول اختصاص دارد. ۹۸ شکایت از طرف مشترکان ایرانسل بود و تنها شش شکایت علیه رایتل درباره پیامک‌های تبلیغاتی به ثبت رسیده است. اگر تعداد کل مشترکان هر اپراتور را هم در نظر بگیریم نتیجه می‌گیریم که همراه اول با ۶۰ نمره منفی و اختلاف زیاد نسبت به دیگر اپراتورها، بدترین وضعیت را از نظر پیامک‌های تبلیغاتی دارد. ایرانسل با ۱۷ نمره منفی در رده میانی و رایتل با ۱۰ نمره منفی بهترین شرایط را از نظر پیامک‌های تبلیغاتی برای مشترکانش فراهم کرده است.

بسته‌های ترکیبی در کدام اپراتور به‌صرفه‌تر است؟
بسته‌های ترکیبی شامل اینترنت، پیامک و مکالمه دیگر حوزه‌ای است که مشترکان اپراتور‌ها را به ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵ ترغیب کرده. در این حوزه ۵۱۳ شکایت علیه سه اپراتور موبایلی به ثبت رسیده که ۱۲۳ مورد آن به ایرانسل، ۳۶۵ مورد آن به همراه اول و ۲۵ مورد آن به رایتل اختصاص دارد. با در نظر گرفتن تعداد کل مشترکان هر اپراتور، می‌توان نتیجه گرفت که همراه اول با ۵۰ نمره منفی بدترین عملکرد را در حوزه بسته‌های ترکیبی داشته است. رایتل با ۴۲ نمره منفی در رده میانی قرار دارد و ایرانسل با ۲۱ نمره منفی، بهترین عملکرد را در حوزه بسته‌های ترکیبی ارائه کرده است.

کیفیت مکالمه در کدام اپراتور بهتر است؟
۳۱۱ شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵ به حوزه کیفیت مکالمه اختصاص دارد. در این بین ۲۴۰ شکایت علیه همراه اول، ۷۰ شکایت علیه ایرانسل و تنها دو شکایت علیه رایتل به ثبت رسیده است. اگر تعداد مشترکان هر اپراتور را هم در نظر بگیریم، می‌توان نتیجه گرفت که در این حوزه رایتل با سه نمره منفی، بهترین عملکرد را داشته است. ایرانسل با ۱۲ نمره منفی در رده میانی قرار دارد و همراه اول با ۳۳ نمره منفی بدترین عملکرد را از خود نشان داده است.

کدام اپراتور عملکرد بهتری از خود نشان داده است؟
بررسی برآیند عملکرد اپراتور‌ها در نیمه اول سال ۹۸ نشان می‌دهد در مجموع ایرانسل با ۷۳۰ نمره منفی در حوزه‌های مختلف، بهترین عملکرد را در این دوره داشته است. طوری که در مجموع هزار و ۵۹ شکایت علیه این اپراتور در سامانه ۱۹۵ ثبت شده. همراه اول با هزار و ۱۴۷ نمره منفی در رده میانی قرار دارد. در نیمه سال ۹۸ رقمی معادل دو هزار و ۸۱۹ مورد شکایت علیه این اپراتور ثبت شده. هر چند رایتل در مجموع ۹۲ شکایت دریافت کرده است، اما با توجه به تعداد مشترکان کمی که دارد، این رقم، کمی بالا به نظر می‌رسد. این اپراتور در بررسی ما، جمعا هزار و ۵۸۸ نمره منفی کسب کرده و این مورد نشان می‌دهد که اپراتور رایتل عملکرد ضعیف‌تری نسبت به رقبایش نشان داده است.

گزارش‌های سازمان تنظیم مقررات، شکایات ثبت شده را در ۱۶ مورد دسته‌بندی کرده است. در این گزارش ۱۰ مورد از مهمترین دسته‌ها را بررسی کرده‌ایم، اما در برآیند نهایی، کل شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ در نظر گرفته شده است. علاوه بر شکایت‌های ثبت شده در حوزه‌های نبود آنتن‌دهی، خدمات مالکیت و سیم‌کارت، پیامک متنی، پشتیبانی و ارائه خدمات، مشکلات مالی و تعرفه، ترابردپذیری، سامانه ۸۰۰، ارزش افزوده، بسته‌های ترکیبی و کیفیت مکالمه که بیشترین تعداد شکایات را به خود اختصاص داده بودند، شش حوزه دیگر از قبیل: بسته‌های پیامکی، رومینگ ملی و بین‌المللی، پیامک چندرسانه‌ای MMS و موارد ایمنی هم در بین شکایت‌های ثبت شده به چشم می‌خورد و حدود ۱۹۰ شکایت را به خود اختصاص داده‌اند. تعداد این شکایت‌ها زیاد قابل توجه نیست، اما در مقایسه برآیند عملکرد اپراتور‌ها مورد بررسی قرار گرفته است
لایک : 0
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

سخن بزرگان

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد دانلود کتاب مفید الکترونیکی: همین الان فایل رایگان ما را به آسانی دانلود کنید

دانلود
نام سایت

درباره من

یک متن کوتاه درباره ی خود در اینجا بنویسید تا مخاطبان با شما آشنا شوند و بعد به متن اصلی از طریق لینک زیر پیوند بدهید. یک متن کوتاه درباره ی خود در اینجا بنویسید تا مخاطبان با شما آشنا شوند و بعد به متن اصلی از طریق لینک زیر پیوند بدهید. یک متن کوتاه درباره ی خود در اینجا بنویسید تا مخاطبان با شما آشنا شوند و بعد به متن اصلی از طریق لینک زیر پیوند بدهید. یک متن کوتاه درباره ی خود در اینجا بنویسید تا مخاطبان با شما آشنا شوند و بعد به متن اصلی از طریق لینک زیر پیوند بدهید.

متن کامل